سامانه مسیریابی اتوبوس

آب و هوا

اخبار و رویدادها

به مناسبت روز ملی حمل و نقل و رانندگان، معاون حمل و نقل و ترافیک گزارشی از عملکرد این حوزه را ارائه کرد

به مناسبت روز ملی حمل و نقل و رانندگان، معاون حمل و نقل و ترافیک گزارشی از عملکرد این حوزه را ارائه کرد

نویسنده: آقای جعفر احمدی/یکشنبه, 30 آذر,1399/دسته ها: دسته اخبار

رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

به گزارش روابط عمومی معاونت حمل و نقل و ترافیک، سیروس ذاتی معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری ارومیه به مناسب 26 آذر روز ملی حمل و نقل و رانندگان، درجلسه شورای معاونین شهرداری گزارش عملکرد این حوزه را ارائه کرد.

به گزارش روابط عمومی معاونت حمل و نقل و ترافیک، ذاتی در این جلسه با اشاره به رسالت و وظیفه معاونت حمل و نقل و ترافیک در دو بخش ترافیک و حمل و نقل گفت: در بخش ترافک اقداماتی جهت روان سازی ترافیک صورت گرفته است که عمدتا شامل اصلاحات هندسی، نصب تجهیزات ترافیکی و ایمن سازی معابر می باشد. در بخش اصلاحات هندسی در 6 ماهه اول سال تعداد17 نقطه حادثه خیز شهر اصلاحات هندسی صورت گرفته است. دربخش خط کشی معابر در طول این 6 ماه 301 کیلومتر خط کشی طولی، 10 متر خط کشی عابر پیاده و 85 متر رنگ آمیزی سرعت گیرهای سطح شهر انجام شده است.

وی درخصوص سایر اقدامات برا ایمن سازی معابر افزود: در زمینه چراغ های راهنمایی، تعداد 28 عدد دمونتاژ چراغ پایه کوتاه، 31 عدد نصب چراغ پایه کوتاه، 51 عدد تعمیرات اساسی چراغ ها، 427 مورد تعمیرات معمولی و 37 عدد نصب چراغ چشمک زن صورت گرفته است. در زمینه نصب و دمونتاژ تجهیزات ترافیکی، تعداد 3256 عدد نصب تجهیزات، 523 عدد دمونتاژ و 1222 عدد اصلاح تجهیزات ترافیکی انجام شده است.

درخصوص مراکز معاینه فنی در مجموع از 5 مرکز موجود در شهر ارومیه با 14 خط مکانیزه 57416 برگه معاینه فنی خودرو صادر شده است.

در ادامه ذاتی با اشاره به عملکرد در بخش حمل و نقل گفت: در بخش حمل و نقل اتوبوسرانی، در 6 ماهه اول سال 790/121/8 نفر مسافر توسط اتوبوس های واحد و تعداد000/144 نفر مسافر توسط می نوبوس های ناوگان اتوبوسرانی مسافر جابجا شده است. این تعدا مسافر جابجا شده توسط342 دستگاه اتوبوس که 49 دستگاه ملکی و 293 دستگاه خصوصی بوده است. همچنین مینی بوس های ناوگان حمل و نقل 60 دستگاه می باشد. لازم به ذکر است از ابتدای سال باتوجه به شیوع بیماری کرونا روزانه ناوگان حمل و نقل اعم از تاکسی و اتوبوس گندزدایی و ضدعفونی شده و در بین رانندگان ماسک و دسکش توزیع شده است.

در بخش تاکسیرانی در این 6 ماه، تعداد 22 مورد پروانه تاکسیرانی دائمی صادر شده و 852 مورد تمدید پروانه تاکسیرانی و 191 مورد پروانه بهربرداری صادر شده است. 88 مورد کارت تاکسیرانی موقت صادر شده است و همچنین 144 مورد صدور استعلام نقل و انتقالات تاکسی صورت گرفته است. درخصوص  آموزش رانندگان تاکسی در این 6 ماه 153 نفر تحت آموزش های لازم قرار گرفته اند. لازم به ذکر است تعدادکل تاکسی های شهر ارومیه 5005 دستگاه می باشد که به طور میانگین روزانه 444136 مسافر جابجا می کنند.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری با اشاره به آمار کاهش تصادفات شهری در دوسال اخیر گفت:  با توجه به اقدامات صورت گرفته در راستای ایمن سازی معابر و کاهش ترافیک شاهد کاهش تلفات جانی در اثر حوادث رانندگی در شهر ارومیه هستیم. براساس آمار در سال 1396 تعداد كشته‌هاي تصادفات ترافيكي شهري در سطح شهر ارومیه 57 نفر بوده و در سال 1397 این تعداد 66 نفر بوده است. این درحالی است که در سال 1398 تعداد کشته های ترافیکی به 45 نفر کاهش پیدا کرده است. تعداد مجروحان تصادفات ترافيكي شهري در سال 96 و 97 به ترتیب 4044 و 4507 نفر بوده است و این درحالیست که در سال 98 تعداد مجروحان تصادفات ترافیکی شهری 3959 نفر بوده است یعنی در این خصوص تعداد مجروحان کاهش داشته است. همچنین تعداد تعداد تلفات عابرين پياده در اثر تصادفات رانندگي درون شهري در سال 96 و 97 به ترتیب 40 و 43 نفر بوده است که در سال 97 این آمار به تعداد 26 نفر کاهش داشته است.

در پایان این جلسه به پاس قدردانی از اقدامات صورت گرفته در این حوزه از معاون حمل و نقل و ترافیک و مدیران سازمانهای حمل بار و مسافر و سازمان حمل و نقل و ترافیک و جمعی از رانندگان تاکسی و اتوبوس با اهداء لوح، توسط شهردار ارومیه تقدیر به عمل آمد

 

تعداد نمایش ها (62)/نظرات (0)

کلمات کلیدی:

برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنید

نام شما
ایمیل شما
عنوان
پیام خود را وارد کنید ...
x

گالری تصاویر شهر

نظرسنجی

رضایت شما از عملکرد پارک ترافیک چه میزان می باشد؟
ثبت نظر 
آمار بازدید
دی ان ان