سامانه مسیریابی اتوبوس

آب و هوا

اخبار و رویدادها

حضور معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری ارومیه در بیست و ششمین نشست معاونان حمل و نقل و ترافیک کلانشهرها

حضور معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری ارومیه در بیست و ششمین نشست معاونان حمل و نقل و ترافیک کلانشهرها

نویسنده: op/ﺳﻪشنبه, 20 شهریور,1397/دسته ها: دسته اخبار

رتبه بندی این مطلب:
2/0

به گزارش روابط عمومی معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری ارومیه، سیروس ذاتی معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری ارومیه به همراه مدیران و کارشناسان حوزه حمل و نقل و ترافیک در بیست و ششمین نشست معاونان حمل و نقل و ترافیک کلانشهرهای کشور در روز های سه شنبه و چهارشنبه 13و 14 شهریور ماه و به میزبانی شهرداری تهران شرکت کردند.

مهندس ذاتی در گفتگو با روابط عمومی معاونت حمل و نقل و ترافیک هدف از شرکت در این نشست را بررسی و حل مشکلات، انتقال تجربیات و همچنین پیگیری خواسته های مشترک شهرداریهای کلانشهرها  در حوزه حمل و نقل و ترافیک عنوان کرد. وی در این خصوص گفت:  نشست کمیسیون معاونین حمل و نقل و ترافیک با حضور 15 کلانشهر ایران و با تشکیل 9 کمیته تخصصی با عنوان سامانه های حمل و نقل هوشمند ( ITS )، اتوبوسرانی، تاکسیرانی، ساختار سازمانی، مدیریت پارکینگ، بودجه، حقوقی و سرمایه گذاری، حمل و نقل پاک و فرهنگ سازی، مدیریت ترافیک و کاهش آلودگی هوا و مدیریت بار و کالا برگزار شد.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری ارومیه با بیان اینکه در هرکدام از کمیته های تخصصی مصوباتی جهت ساماندهی مدیریت حمل و نقل و ترافیک به تصویب اعضا رسید و کارشناسان و مدیران حوزه حمل و نقل شهرداری ارومیه در همه ی این این کمیته ها حضور داشتند، گفت: محوریت این نشست بر لزوم اولویت دادن به نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی اختصاص داشت و مصوباتی در این خصوص به تصویب معاونین حمل و نقل و ترافیک کلانشهرها رسید.

ذاتی درخصوص مصوبات و ماحصل این نشست گفت: در این نشست معاونین حمل و نقل و ترافیک کلانشهر با تاکید بر اینکه، در طرح نوسازی ریاست جمهوری، اگر قیمت اتوبوس بر اساس نرخ دلار اختصاصی به کالاهای اساسی محاسبه نشود، با توجه به پایین بودن قیمت بلیط در شهرها و توان مالی شهرداریها، عملاً امکان بهره مندی از این طرح برای شهرداریها وجود ندارد، لذا مقرر شد بحث اولویت دهی به نوسازی ناوگان اتوبوس، مینی بوس و کامیون کلانشهرها در طرح رئیس جمهور از سوی این کمیسیون پیگیری شود.

وی در ادامه افزود: به منظور رفع مشکل کمبود ناوگان اتوبوسرانی کمیسیون حمل و نقل و ترافیک کلانشهرها مقرر شده است که از سایر کشورها اتوبوس هایی با عمر بالای پنج سال خریداری شود.

همچنین در این نشست با توجه به مصوبه شورای امنیت کشور در خصوص نحوه استقرار و بهره برداری از تجهیزات هوشمند، کلانشهرها با در نظرگرفتن وضعیت فعلی شهرهای بزرگ از نظر استقرار تجهیزات هوشمند ثبت تردد و تخلف و نیز مسائل فنی و اقتصادی مرتبط، سرورهای سامانه های هوشمند ثبت تردد و تخلف، مقرر گردید این تجهیزات باید در شهرداری ها مستقر باشند و داده های تخلفات به سرورهای مستقر در پلیس ارسال شود. در این نشست همچنین مقرر شد پیگیری اجرای ماده ۲۳ قانون رسیدگی به تخلفات رانندگی و ردیف اعتباری مرتبط با جدیت تمام از سوی کمیسیون معاونان حمل و نقل و ترافیک کلانشهرها و متعاقباً در کمیسیون شهرداران کلانشهرها پیگیری شود.

ذاتی در ادامه افزود: به منظور تشکیل شورای حمل و نقل و ترافیک در کلانشهرها مقرر شد موضوع در دستور کار جلسه شورای شهرداران کلانشهرها قرار گرفته تا سایرکلانشهرها نیز همانند شهر تهران و با همان ترکیب اعضا نسبت به تشکیل شورای حمل و نقل و ترافیک اقدام کنند. همچنین موضوع مصوبه اصلاح ساختار سازمانی شهرداری ها و همچنین ابلاغیه راهور مبنی بر عدم به کارگیری تاکسیها در سرویس مدارس از موارد مورد اعتراض شهرداری ها بود که مقرر شد در زمینه ی لغو این مصوبات پیگیری های لازم صورت گیرد. علاوه براین اجرای ماده ۲۳ و اختصاص ۶۰ درصد جرائم راهنمایی و رانندگی به شهرداری ها نیز از جمله موارد مورد تاکید معاونین حمل و نقل و ترافیک کلانشهرها بود که تحقق آن تاثیر به سزایی در کسب درامدهای پایدار برای شهرداری ها خواهد داشت.

 

تعداد نمایش ها (73)/نظرات (0)

کلمات کلیدی:

برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنید

نام شما
ایمیل شما
عنوان
پیام خود را وارد کنید ...
x

گالری تصاویر شهر

نظرسنجی

رضایت شما از عملکرد پارک ترافیک چه میزان می باشد؟
ثبت نظر 
آمار بازدید
دی ان ان