سامانه مسیریابی اتوبوس

آب و هوا

اخبار و رویدادها

سیاست مدیریت حمل و نقل و ترافیک شهری باید به سمت انسان محور شدن پیش برود

سیاست مدیریت حمل و نقل و ترافیک شهری باید به سمت انسان محور شدن پیش برود

معاون حمل و نقل و ترافیک: سیاست مدیریت حمل و نقل و ترافیک شهری باید به سمت انسان محور شدن پیش برود. محیط شهری برای انسانهاست نه ماشین ها.

نویسنده: آقای جعفر احمدی/یکشنبه, 02 دی,1397/دسته ها: دسته اخبار

رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

به گزارش روابط عمومی معاونت حمل و نقل و ترافیک، سیروس ذاتی معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری ارومیه در مراسم نکوداشت روز ملی حمل و نقل و رانندگان گفت: سیاست مدیریت حمل و نقل و ترافیک شهری باید به سمت انسان محور شدن پیش برود؛ چون محیط شهری برای انسانها است نه برای ماشین ها.

معاون حمل و نقل و ترافیک در این خصوص گفت:  بر اساس چشم انداز افق 1404 شهر ارومیه بعنوان شهری هوشمند و پاک با حمل و نقل عمومی توصیف شده است. دوچرخه هوشمند، شهرالکترونیک و استفاده از حمل و نقل عمومی و حمل و نقل پاک مانند قطار شهری و نوسازی ناوگان گام هایی در راستای تحقق این سیاست ها می باشد.

وی در ادامه افزود: همچنین ما تمرکز خاص داریم روی این موضوع  داریم که باید برای کاهش ترافیک دست بر اقدامات فرهنگی و فرهنگ سازی بزنیم. بر همین اساس اخیراً در سطح شهر در کاری مشترک با روابط عمومی و بین الملل شهرداری و پلیس محترم اقدام به برگزاری نمایش های خیابانی برای یادآوری و ارتقاء فرهنگ ترافیک و رانندگی نموده ایم و این برنامه ها ادامه خواهد داشت. همچنین در پارک آموزش ترافیک روزانه حداقل 120 نفر دانش آموز، آموزش های پایه ترافیکی را می بینند.

ذاتی در پایان سخنرانی اش در مراسم روز حمل و نقل گفت: رویکرد آقای شهردار در حوزه ترافیک بیشتر مبتنی بر شهر هوشمند و اتخاذ رویکرد فرهنگی است که در راستای سیاست شهری انسان محور می باشد. بر همین اساس امیدواریم که با حول و قوه الهی و تدابیر و دوراندیشی های اعضای محترم شورای شهر و حمایت های شهردار محترم بتوانیم گام های اساسی در راستای رسیدن به این رویکرد و توسعه حمل و نقل شهری برداریم.

 

تعداد نمایش ها (200)/نظرات (0)

کلمات کلیدی:

برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنید

نام شما
ایمیل شما
عنوان
پیام خود را وارد کنید ...
x

گالری تصاویر شهر

نظرسنجی

رضایت شما از عملکرد پارک ترافیک چه میزان می باشد؟
ثبت نظر 
آمار بازدید
دی ان ان