سامانه مسیریابی اتوبوس

آب و هوا

اخبار و رویدادها

معاون حمل و نقل و ترافیک برنامه های روز هوای پاک را تشریح کرد

معاون حمل و نقل و ترافیک برنامه های روز هوای پاک را تشریح کرد

به گزارش روابط عمومی معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری ارومیه، مهندس ذاتی معاون حمل و نقل و ترافیک برنامه های 29 دی ماه روز هوای پاک را تشریح کرد.

نویسنده: آقای جعفر احمدی/ﺳﻪشنبه, 25 دی,1397/دسته ها: دسته اخبار

رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

 

به گزارش روابط عمومی معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری ارومیه، مهندس ذاتی معاون حمل و نقل و ترافیک برنامه های 29 دی ماه روز هوای پاک را تشریح کرد.

به گزارش روابط عمومی معاونت حمل و نقل و ترافیک، مهندس ذاتی در تشریح این برنامه ها اظهار کرد: به منظور گرامی داشت 29 دی ماه روز هوای پاک با توجه به مصوبه شورای اسلامی شهر و دستور شهردار ارومیه چندین برنامه در دست اقدام است. ذاتی درخصوص جزئیات این برنامه ها گفت: براساس مصوبه کمسیون  محیط زیست شورای اسلامی شهر مقرر گردید به مدت 3 روز از تاریخ 29 دی ماه تا یکم بهمن ماه صدور برچسب معاینه فنی خودروهای سبک با 30 درصد تخفیف صادر می شود. البته این تخفیف شامل بازدید مخزن و متعلقات گازسوز و تست هیدرو استاتیک مخزن نمی باشد. مالکان خودرو های سبک در طول این 3 روز با مراجعه به یکی از مراکز معاینه فنی شهر ارومیه می تواند نسبت به معاینه خودرو اقدام نمایند و از تخفیف فوق بهره مند شوند.

معاون حمل و نقل و ترافیک در ادامه تشریح این برنامه ها افزود: طرح سنجش میزان آلایندگی اتوبوس های شهر به منظور شناسایی اتوبوس های دارای آلایندهای دودزا در دست اجرا است، که پس از شناسایی این اتوبوس های عیب یابی و مشکلات آنها حل خواهد شد. تبلیغات محیطی در سطح شهر به منظور اطلاع رسانی با موضوع هوای پاک و حفظ محیط زیست نیز ازجمله برنامه های این معاونت برای روز 29 دی می باشد.  علاوه براین در پارک آموزش ترافیک ضمن برگزاری گارگاه آموزشی، مسابقه نقاشی با موضوع هوای پاک برای کودکان 10 تا 12 سال برگزار خواهد شد.

در پایان مهندس ذاتی از عمومی شهروندان خواست در این روز به منظور تکریم روز هوای پاک در سفرهای درون شهری از دوچرخه و یا حتی المقدور از وسائل نقلیه عمومی استفاده کنند و در مسیرهای کوتاه پیادروی را جایگزین خودرو شخصی کنند؛ چون هوای پاک حق هر شهروندی است و با استفاده از خودرو شخصی و الوده کردن هوا این حق را از سایر شهروندان سلب نکنیم.

 

تعداد نمایش ها (221)/نظرات (0)

کلمات کلیدی:

برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنید

نام شما
ایمیل شما
عنوان
پیام خود را وارد کنید ...
x

گالری تصاویر شهر

نظرسنجی

رضایت شما از عملکرد پارک ترافیک چه میزان می باشد؟
ثبت نظر 
آمار بازدید
دی ان ان