ffic

معرفی پارک آموزش ترافیک

 

تاسیس پارک آموزش ترافیک شهرداری ارومیه

 

 

  1. پارک آموزش ترافیک در سال 1386 با صرف هزینه ای بالغ بر 13 میلیارد ریال در عرصه ای به مساحت 20000 متر مربع با هدف آموزش علایم راهنمایی و رانندگی و مفاهیم ترافیکی افتتاح گردید.
  2.  
  3. این پارک آموزشی با امکانات و وسعت چند هکتاریش یکی از بزرگترین و زیباترین پارک های آموزشی ایران می باشد و  شامل امکاناتی چون سالن آموزش مجهز به سیستم های صوتی و تصویری با ظرفیت 60 نفر ، سالن نقاشی و کارگاه خلاقیت با ظرفیت 30 نفر، سالن اداری، پارکینگ، محوطه باز آموزشی ( علایم و تابلو های راهنمایی و رانندگی، پل عابرپیاده، تقاطع چراغ قرمزعابرین پیاده ، میدان و...) مسیر مخصوص دوچرخه سواری، زمین بازی بسکتبال و والیبال، زمین بازی کودکان (استخر توپ، ترامبلین، سرسره و ...)، دوچرخه در اندازه های مختلف برای گروه های سنی متفاوت، ماشین های آموزشی ، وسایل کمک آموزشی و ... است.
  4.  
  5. لازم به ذکر هست پارک آموزش ترافیک در سال های 86 تا 90 در اختیار سازمان حمل و نقل و ترافیک و از سال های 91 تا 96 در اختیار سازمان فرهنگی و ورزشی قرار داشت. از اسفند 1396 مجددا زیر نظر سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری به فعالیت خود ادامه می دهد.
  6.  
  7. پارک آموزش ترافیک در طول این سال ها با آموزش و پرورش و راهنمایی و رانندگی استان در تعامل بوده و دانش آموزان مدارس و مهدکودک ها را تحت آموزش مفاهیم ترافیکی قرار داده است.
 

 

 


 

 


 

قوانین پارک آموزش ترافیک 

 

 

مدیران مدارس میتوانند از طریق سایت http://tpark.urmia.ir  نسبت به ثبت نام دانش آموزان خود به حضور در پارک آموزش ترافیک اقدام نمایند تا دانش آموزان بر اساس نوبت دهی ثبت نام به عمل آورند .

 

- دانش آموزان شرکت کننده در کلاس های آموزشی بایستی از پایه سوم و چهارم ابتدایی باشند.

 

-در صورت اعلام عدم آمادگی حداقل تا 3 روز قبل به کارشناس آموزش پارک ترافیک اطلاع داده شود.

 

-کلاس آموزشی تا 2 ساعت رایگان محسوب می شود در غیر اینصورت اردوی آموزشی محسوب گردیده و هزینه اخذ خواهد گردید.

 

-ساعت شروع کلاس های آموزش ترافیک در زمان اردوی آموزشی صبح از ساعت 9 الی 14 می باشد

 

-ظرفیت پذیرش در زمان اردو 150 نفر می باشد و در زمان آموزش ظرفیت 60 نفر می باشد.

 

-کلیه دانش آموزان حق خروج از محوطه پارک آموزش ترافیک را تا پایان زمان اردو ندارند.

 

-در زمان استفاده از وسایل و ابزار بازی و پل عابر پیاده مربیان مدارس جهت حفظ سلامتی شرکت کنندگان در اردو بایستی در کنار دانش آموزان باشند.

 

 -در صورت هر گونه حوادث احتمالی بر اثر بی احتیاطی مربیان و یا دانش آموزان در محوطه پارک آموزش ترافیک مسئولیت بر عهده مسئولین مدارس و مریبان می باشد.

 

 

نحوه انجام آموزش در پارک ترافیک

 

 

جمع کل ساعت آموزشی 2 ساعت میباشد که یک ساعت در سالن آموزش می باشد و یک ساعت آن در محیط حیاط با دوچرخه و ماشین آموزش داده می شود  .

 

آمار بازدید
دی ان ان